Kolorowe kanapki

KOLOROWE KANAPKI

Dnia 20.10.2020 roku dzieci z grupy „Biedronki” robiły kolorowe kanapki. Ich zadaniem było przyniesienie potrzebnych narzędzi oraz produktów do wykonania zdrowych, jesiennych kanapek. Dzieci przyniosły między innymi: deseczki, nożyki plastikowe, ulubione kromki chleba oraz przeróżne dodatki typu wędlina, ser, pomidor, ogórek, rzodkiewka itp. Z wielką niecierpliwości i ogromną chęcią zabrały się do pracy, smarowały masłem chlebki, kroiły samodzielnie warzywa na plasterki i układały kompozycje.  Powstały piękne, kolorowe kanapki z czego dzieciaki były bardzo dumne. Oczywiście bardzo szybko zostały zjedzone.  Można śmiało rzec, że dzieci z grupy Biedronki lubią jeść warzywa :)

Dzieci z grupy pszczółki również doskonale wiedzą, jakie produkty należy jeść, aby być zdrowym, a czego należy unikać i oczywiście dlaczego musimy się zdrowo odżywiać. Poza tym dzieci samodzielnie stworzyły piramidę zdrowego odżywiania.
Poza tym Pszczółki podjęły wielkie wyzwanie – same przygotowały kolorowe i przede wszystkim zdrowe i smaczne kanapki. Po dokładnym umyciu rączek i przygotowaniu stanowisk pracy dzielnie zabrały się do pracy. Dzieci smarowały pieczywo masłem i układały na kromkach kolorowe produkty: sałatę, ogórki, pomidory, rzodkiewkę.
Z całą pewnością można powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale.

21.10.2020