Jasełka

Boże Narodzenie to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych.

W dobrym przeżyciu  tego czasu pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa.

Przygotowania do Jasełek w naszym przedszkolu trwały wiele dni, uczyliśmy się kolęd i pastorałek. Dnia  22 grudnia 2021r. dzieci z grup "MOTYLKI" i "BIEDRONKI " pod okiem swoich pań p. Alicji Kazimierskiej oraz p. Agnieszki Orlik  wcieliły się w rolę aktorów i przedstawiły Jasełka dla społeczności przedszkolnej oraz zaproszonych gości. Wspólnie z nami tę uroczystą chwilę przeżywali  pan  kierownik referatu oświaty Ryszard Fałek oraz pani dyrektor Ewelina Markowska Ślufarnik, pracownicy przedszkola oraz dzieci z pozostałych grup .

Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci, nabywanie odwagi oraz śmiałości podczas występów przed publicznością. Przedstawienie było wyjątkowe. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci oraz bożonarodzeniowa dekoracja sali. Przedszkolaki na moment przestały być zwykłymi dziećmi i  zmieniły się w najświętszą rodzinę, anioły, gwiazdeczki, pasterzy, królów i dzieci z różnych stron świata, przenosząc wszystkich obecnych w czasy sprzed dwóch tysięcy lat. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie ,wokalne, oraz wykonywali układy taneczno-ruchowe.

Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, recytowane wierszyki, kolędy, pastorałki oraz taniec dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. Jasełka wprowadziły wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Na koniec pani dyrektor Ewelina Markowska - Ślufarnik podziękowała za występ i złożyła wszystkim życzenia. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz wzmacniają serdeczne relacje między nami.

22.12.2021