I Dzień Wiosny

WITAMY WIOSNĘ

Dzieci z grupy "Motylków" i "Biedronek" piosenkami i tańcem przywitały najpiękniejszą porę roku – Wiosnę. Nie zapomniały przy tym o uroczystym pożegnaniu zimy, której symbolem jest kukła Marzanny, bogini zła i srogiej zimy . Chociaż zima nie chce ustąpić, to i tak musi odejść, bo takim prawem rządzi przyroda i kolejna pora roku musi nadejść. Żeby przyspieszyć nadejście wiosny, każda grupa przedszkolna przygotowała kukłę Marzanny ,potem dzieci wyniosły Marzanny do przedszkolnego ogrodu, gdzie pożegnano je żartobliwymi słowami piosenki o czekającym ją losie: „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy!”, oznajmiły, że już najwyższy czas pożegnać zimę. Pomimo odczuwalnego zimna, wszystkich ogarnęła spontaniczna radość, a kolorowe kukły –symbole zimy szybko spłonęły. Wszyscy uśmiechnięci i radośni  wrócili do przedszkola.

W czwartek 21 marca również wszystkie dzieci z grupy Żabki świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, przedszkolaki już od rana zabrały się za przyrządzanie pysznego deseru. Uroczystości powitania wiosny towarzyszyło wiele zabaw i konkursów związanych z nadejściem najpiękniejszej pory roku. W tym dniu wszystkie dzieci mogły popisać się wiedzą i zręcznością, za co nagrodzone zostały medalami.  Najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele z Marzanną, którą pożegnaliśmy według tradycji. Pełen wrażeń dzień, zakończył się pokazem wiosennych kapeluszy i degustacją przygotowanej wcześniej galaretki z bitą śmietaną.  Mamy nadzieję, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że wiosna zawita do nas na dobre.