Folkowe Andrzejki

,,Folkowe Andrzejki we Wrzosie"

Dnia 23.11.2019r. we Wrzosie odbyły się po raz kolejny ,,Folkowe Andrzejki". Uroczystość ma na celu integrację wokół folkloru i dziedzictwa kulturowego ziemi radomskiej. Organizatorzy  chcą przypomnieć o pięknym zwyczaju polskiej wsi, którym były wiejskie zabawy, podczas których grane były huczne mazurki, oberki i fokstroty. Dziecięcy zespół ludowy "Papryczki" wraz z Panią Eweliną Markowską - Ślufarnik z  Publicznego Przedszkola w Przytyku miał możliwość zaprezentowania się śpiewając piosenkę ,,Poleczka" z repertuaru dziecięcego oraz w tańcach ludowych takich jak: Grozik, Koziorajka i Szot. Był to pierwszy występ  małych przedszkolaków, którzy z ogromnym zaangażowaniem i pasją występowały przed tak liczną publicznością. Możliwość występu zespołu ,,Papryczki" ukazuje nam wszystkim jak ważne jest kultywowanie tradycji śpiewu i tańca ludowego od najmłodszych lat.

24.11.2019