,,ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA”

Miękki, puchaty i taki z łatką - 23  listopada  2018 roku w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. W tym dniu najważniejszymi gośćmi były pluszowe misie, przytulanki przyniesione przez dzieci z domu. Swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu  Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”. Zabawę rozpoczęliśmy od powitania wszystkich przedszkolaków, następnie wszystkie dzieci zaprezentowały swoje pluszowe misie, przytulanki przy śpiewie wybranej piosenki ,,Pluszowy miś”. Bawiliśmy się przy misiowych przebojach, obejrzeliśmy prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek. Wszystkie przedszkolaki wyrecytowały wiersz o tym jaki jest miś. Dzieci z każdej grupy zaprezentowały swoje misie, opowiadały o nich, mówiły z jakich są bajek, odgadywały zagadki związane z misiami, próbowały smakołyków każdego misia słodkiego miodu, brały udział w konkurencjach kto szybciej zje miód. Dzieci wraz z paniami malowały wesołego pluszowego misia. Na zakończenie uroczystości wszystkie dzieci otrzymały emblematy Pluszowego Misia. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

24.11.2018