Dzień otwarty

ZABAWY MATEMATYCZNE

Matematyki dzieci zaczynają  się uczyć niemal równocześnie z nauką mowy. Matematyka dla dzieci może być tak samo łatwa jak nauka mówienia – im częściej maluch będzie obserwował zbiory, liczby i działania, tym szybciej odszyfruje rządzące nimi reguły.  Im wcześniej dziecko zacznie uczyć się, tym przyjemniejsza i łatwiejsza będzie dla niego nauka, a efekty bardziej spektakularne. W listopadzie w naszym przedszkolu w każdej grupie zostały zorganizowane zajęcia otwarte. Tematem zajęć były właśnie zabawy matematyczne. Na zajęciach otwartych nauczyciele pokazali rodzicom, że nauka matematyki w przedszkolu jest bardzo przyjemna. Dorośli mogli przekonać się jak dużym zasobem wiedzy i umiejętności matematycznych posługują się ich dzieci. Rodzice podziwiali zaangażowanie swoich pociech w zabawie, widzieli jak chętnie podejmują próby rozwiązywania kolejnych zadań. Z wielkim zainteresowaniem przyglądali się  propozycjom prostych zabaw, które można prowadzić z dzieckiem w domu.  Dzieci w najstarszej grupie wykazały się swoimi wysokimi umiejętnościami w zakresie liczenia. Dla dzieci ważne było to, że mogły pracować wspólnie z rodzicami, a rodzice mieli możliwość zaobserwowania postępów, jakie poczyniły ich pociechy uczęszczając do przedszkola.