Dzień Dziecka na sportowo

DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka to długo oczekiwany dzień dla naszych przedszkolaków. Od siedmiu lat organizujemy go wspólnie z nauczycielami wychowania fizycznego   z Publicznego Gimnazjum w Przytyku pod hasłem ,,Dzień Dziecka- Dzień sportu". W tym roku swoją obecnością zaszczycił nas Pan Sławek Kołtunowicz Dyrektor Gminnego Domu Kultury instruktor sportów walki , trener personalny,  zawodnik TLF, który rozgrzewką zachęcił dzieci do działu w zawodach sportowych. Celem corocznego spotkania jest wpajanie wśród dzieci i młodzieży zasad zdrowego stylu życia, wdrażanie do aktywnego stylu życia i spędzania czasu wolnego, umiejętność rywalizacji sportowej w czasie gier i zabaw zgodnie z zasadami fair-play, integracja podczas gier i zabaw sportowych dzieci z przedszkola, edukacja poprzez zabawę. W uroczystość włączyli się opiekunowie wolontariatu z Publicznej Szkoły Podstawowej w Przytyku gdzie wraz ze starszymi dziećmi pompowali dla przedszkolaków balony i malowali im buzie.  W zawodach sportowych natomiast pomagała młodzież z zespołu Caritas z Publicznego Gimnazjum w Przytyku. Dzieci wróciły do przedszkola bardzo szczęśliwe ze słowami na ustach , że jest to jeden z ulubionych dni w przedszkolu.

Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Dzieci z Publicznego Przedszkola w Przytyku wszystkim zaangażowanym DZIĘKUJEMY!!! za pomoc w organizacji   ,,Dzień Dziecka- Dzień sportu".