,,Dyżur Wakacyjny Przedszkolaków"

W miesiącu lipcu w Publicznym Przedszkolu w Przytyku odbywał się dyżur wakacyjny. Dzieci uczęszczające do przedszkola w wakacje miały mnóstwo chwil na integrację oraz zabawę z rówieśnikami. Ponadto, w trakcie wakacji miały okazję jeszcze częściej brać udział w zajęciach, w których wykorzystywane są elementy różnorodnych metod pracy, dostosowanych do ich wieku i indywidualnych możliwości. Przedszkolaki z chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach organizowanych w przedszkolu jak i w terenie. Letnie dni przyniosły wiele ciekawych pomysłów na spędzanie czasu w przedszkolu. Przedszkolaki brały udział w zajęciach artystycznych między innymi malowanie na folii w plenerze, rysowanie, tworzenie prac technicznych z wykorzystaniem różnych materiałów. Zabawy w plenerze powodują, że organizm dzieci jest bardziej dotleniony, a przez to usprawniają się wszystkie zachodzące w nim procesy. Gry i zabawy w plenerze dostarczają dzieciom okazji do „wyszalenia się” i rozładowania kumulującej się w nich energii. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest, bowiem ulubioną formą aktywności większości naszych maluchów, dlatego, też każdy dzień wakacji w przedszkolu obfitował w atrakcje związane z aktywnością ruchową na świeżym powietrzu: zabawy na patio, placu zabaw, tory przeszkód, klasy, stopy sensoryczne, piasek kinetyczny, bańki mydlane, zabawy z chustą animacyjną, spacery, wyjazd do Centrum rozrywki HULA PARK, gdzie dzieci spędziły cudowne chwile, a uśmiechy nie schodziły z buziek. Dzieci chętnie skakały, biegały i tańczyły wykorzystując metodę aktywnego słuchania muzyki wg. B. Strauss czy C. Orffa. Ponadto w naszym przedszkolu odbył się kinowy seans filmowy. Oglądaliśmy bajkę pt. „Misiek w Nowym Yorku”. Dzieci mogły poczuć atmosferę prawdziwego kina. Wszyscy dobrze się bawili i z ciekawością obserwowali losy bohaterów. Często bawiliśmy się w teatr wykorzystując pacynki, gdzie dzieci tworzyły i przedstawiały wymyślone historie lub znane bajki takie jak „Czerwony Kapturek” czy „Trzy małe Świnki”. Zwykłe czytanie bajek stało się niezwykłe, bo dzięki pogodzie mogło odbywać się na kocu i trawie, pośród drzew i dźwięków natury.

Każdy dzień był dniem pełnym emocji, dobrej zabawy i nauki, bo tam, gdzie dzieje się wiele nieoczekiwanych i ciekawych rzeczy, nie ma mowy o nudzie!

17.07.2021