Bezpieczny Przedszkolak

W dniu 15.06.2021r.mieliśmy okazję gościć:Przedstawiciela Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu ,który  przeprowadził pogadankę oraz pokazał edukacyjny filmik, przedstawiający sposób bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci poznały zasady dotyczące pieszych i rowerzystów oraz bezpiecznego przejazdu samochodem (pasy, foteliki), podstawowe znaki drogowe, a także zasady dotyczące wyposażenia roweru, ubioru i poruszania się rowerzystów.   Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, dzieci chętnie odpowiadały na pytania i uczestniczyły w pogadance.
 Na zakończenie spotkania przekazano dzieciom odblaskowe breloczki w kształcie zwierzątka które pomogą poprawić bezpieczeństwo w ruchu ulicznym, zwłaszcza po zmroku, kiedy widoczność znacznie maleje oraz 2 odblaskowe ,,gąsienice’ usprawniające bezpieczne poruszanie się przedszkolaków podczas dalszych spacerów. Dziękujemy za upominki i obiecujemy, że będziemy systematycznie ich używać !

16.06.2021